2015 YILI HİZMETLERİMİZ
Esen Çevre Danışmanlık olarak 2011 yılından beri Çevre & İş Güvenliği danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren firmamız aşağıdaki konularda hizmet vermektedir. - Çevre Yönetim Danışmanlık - Çevre İzin & Lisans - Atık Yönetimi - Tehlikeli Atık Taşıma Lisansları - Tehlikesiz Hurda Metal & Toplama Ayırma Belgesi - Yeşil Yıldız Belgesi ( Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri ) - Hurda İthalat Belgesi - Çevre &İş Güvenliği Eğitimleri - İş Güvenliği Uzmanlık - Risk analizi - Kapasite Raporu & Sanayi Sicil Belgeleri www.esencevre.com , info@esencevre.com , 0 232 375 94 82

IS GUVENLIGI UZMANLIGI DANISMANLIK HIZMETIMIZ
30 Haziran 2012 tarihinde yayinlanan 6331 sayili is sagligi ve guvenligi kanunu uyarinca 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren isverenler is sagligi ve guvenligi yonunden risk degerlendirmesi yapmak ve yaptirmak ile yukumludur ayrica 50'den az calisani olan az tehlikeli isyerleri 1 Temmuz 2014 , 50'den az calisani olan tehlikeli ve cok tehlikeli isyerleri 1 Temmuz 2013 tarihi itibariyle is guvenligi uzmani istihdam etmek yada bu konuda bakanlik tarafindan yetki belgesine sahip is guvenligi uzmanlarindan hizmet almak ile yukumludurler. Firmamiz B ve C tehlike sinifinda bulunan tum isletmelere ve A tehlike sinifinda bulunan atik geri donusum tesisleri icin Risk Analizi ve Is Guvenligi Uzmanligi hizmetlerini vermektedir.

Ulus Plastik Geçici Faaliyet Belgesi Aldı
Danışmanlığını yaptığımız Ulus Plastik geri kazanım konusunda Cevre ve Sehircilik Bakanlığın'ndan Geçici Faaliyet Belgesi aldı .

Sanayi Tesislerinde Atık Yönetimi Eğitimi 6-7 Nisan İzmir
Eğitim İçeriği ; Yasal Mevzuat çerçevesinde endüstriyel atıkların yönetimi , çevre & izin lisans süreçleri , geri dönüşüm uygulamaları Genel Konu Başlıkları; - Ambalaj Atıkları - Elektronik Atıklar - Tehlikeli Atıklar - Tıbbi Atıklar - Tehlikesiz Atıklar Eğitimin Amacı : Sanayi Tesislerinden kaynaklanan atıkların yönetilmesi konusunda yasal yükümlülükler , yönetim uygulamaları ve atıkların geri dönüşüm süreçleri hakkında bilgilendirme Eğitim Tarihi & Yeri : 6-7 Nisan 2013 09:00 -17:00 Ege Palas Hotel / Alsancak – İzmir Eğitmen : Esra SEN - Çevre Yüksek Mühendisi Katılımcı Profili : Çevre Mühendisleri , Çevre Mühendisliği Öğrencileri , Endüstriyel Tesislerde ve Geri Dönüşüm Tesislerinde çalışanlar , çevre yönetim sistem sorumluları Eğitim Ücreti : 500 TL + Kdv Eğitim Ücretine Dahil Hizmetler : Eğitim Dökümanları Çay Kahve İkramları Öğle yemeği Katılımcı sayısı max. 20 kişi ile sınırlıdır . Eğitim sonunda yapılacak sınav sonucunda başarı/katılım sertifikası verilecektir. Ayrıntılı bilgi için esra.sen@esencevre.com yada 0 232 375 94 82 ‘den irtibata geçebilirsiniz.

Has Niğdeliler Manisa GFB aldı
Danışmanlığını yaptığımız Has Niğdeliler Turgutlu-Manisa tesisi Cevre ve Sehircilik Bakanlığı'ndan kablo geri kazanımı konusunda Geçici Faaliyet Belgesi aldı.

Asil Metal ve Hmt Geri Dönüşüm firmaları Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi Aldı
Danışmanlığını yaptığımız Asil Metal ve Hmt Geri Dönüşüm firmalara İzmir İl Çevre Sehircilik Müdürlüğü'nden 5 yıl süreli Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma yetki belgesi aldı

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık Hizmetimiz
Yatırımlarınızda KDV istisnası , leasing , sigorta , faiz destekleri için yatırım teşviklerinden faydalanabilirsiniz. Yatırım teşvik belgesi alabilmeniz için dosyalarınızı hazırlıyor Ekonomi Bakanlığı Ankara 'dan dosyalarınızın birebir takibini yaparak 7-10 gün aralığında belgenizi çıkarıyoruz. Ayrıntılar için firmamızla irtibata geçiniz. irtibat : 0 232 375 94 82 , info@esencevre.com

Has Niğdeliler Metal Yatırım Teşvik Belgesi Aldı.
Danışmanlığını yaptığımız Manisa Turgutlu da faaliyet gösteren Has Niğdeliler Metal , Geri Dönüşüm sektöründeki yeni yatırımları için yatırım teşvik belgesi aldı.

TMS Metal Sanayi Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi Aldı
Danışmanlığını yaptığımız TMS Metal Sanayi İzmir İl Cevre ve Sehircilik Müdürlüğü'nden Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi aldı.

HMT Metal GSM Ruhsatı aldı.
Danışmanlığını yaptığımız HMT Metal Bornona Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden G.S.M ruhsatı aldı

Çelebiler Metal Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi aldı.
Danışmanlığını yaptığımız Çelebiler Metal İzmir İl Cevre ve Sehircilik Müdürlüğü'nden Tehlikesiz Atık Toplama ayırma belgesi aldı.

Has Niğdeliler Metal Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesi aldı.
Danışmanlığını yaptığımız Has Niğdeliler Metal Manisa İl Cevre ve Sehircilik Müdürlüğü'nden tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi aldı.